Модернізація (або реконструкція) підйомного крана – це комплекс заходів щодо його переобладнання з метою підвищення ефективності та ступеня надійності, зміни початкових технічних характеристик, забезпечення вищого рівня безпеки, а також покращення зручності експлуатації. Необхідні вдосконалення досягаються в основному за рахунок заміни та встановлення нових різних компонентів. Найчастіше модернізація крана мостового (консольного, козлового) або кран-балки проводиться паралельно з капітальним ремонтом.
Можливі конкретні цілі модернізації кранової техніки:
- продовжити термін експлуатації кран-балки (або іншого крана);
- знизити споживання електроенергії;
- скоротити витрати на техобслуговування та утримання персоналу;
- підвищити максимальну вантажопідйомність;
- змінити граничну висоту підйому;
- змінити довжину центрального прольоту;
- збільшити чи зменшити ширину прольоту;
- змінити швидкість пересування крана;
- змінити спосіб керування краном;
- додати кранові опції;
- оснастити кран вантажопідйомними пристроями, що не передбачені виробником (наприклад, грейфером, траверсою тощо);
- виконати підведення електроживлення до крана (за допомогою кабельного барабана, тролеїв, гнучкого струмопідведення);
- синхронізувати роботу кількох кранів;
- підвищити безпеку експлуатації та виключити можливі аварійні випадки.
Звичайно, це далеко не повний перелік завдань, що можуть бути виконані у процесі реконструкції кранового обладнання. Варто також зазначити, що одними з найбільш популярних послуг зараз є модернізація системи керування приводами крана та встановлення системи радіокерування краном.
Модернізація системи керування приводами крана
Як відомо, на сьогоднішній день значна кількість мостових та козлових кранів оснащена релейно-контакторною системою керування, а також приводами з фазним ротором та асинхронним двигуном. Заміна такої системи керування на сучасні компактні частотні перетворювачі дозволяє:
- підвищити надійність кранового електрообладнання;
- покращити роботу морально застарілого двигуна (також можна замінити двигун на більш сучасний – з короткозамкненим ротором);
- забезпечити плавне переміщення вантажів та їх точне позиціонування;
- розширити діапазон регулювання швидкості;
- виключити розгойдування вантажу;
- зменшити навантаження на всі металоконструкції крана;
- суттєво економити електроенергію (до 40% і більше).
Зміна способу керування підйомним краном
Залежно від технологічного процесу і захаращеності майданчика, що обслуговується, цілком може бути доцільно зміна способу управління кранової технікою. Найефективнішим найчастіше є переведення крана на радіокерування. При цьому система радіоуправління може стати як єдиною, так і використовуватися паралельно з традиційним провідним пультом дистанційного керування, залежно від конкретних обставин.Також при модернізації може бути знята кабіна, а керування стане можливим із виносної панелі або радіопульта. Або, навпаки, для зручності управління ми можемо встановити на кран кабіну кранівника.
Унікальна пропозиція від ТОВ «Інтертех-Україна»
Наша компанія готова якісно та швидко провести як комплексну, так і часткову модернізацію підйомного крана будь-якого типу, включаючи будь-які необхідні удосконалення. Комплексна модернізація мостового крана включає доопрацювання електричної та механічної частини, а також встановлення додаткових сучасних засобів безпеки (кінцеві вимикачі ходу крана та вантажопідйомного механізму, обмежувач вантажопідйомності, LED освітлювачі робочої зони тощо).
Часткова модернізація кран-балки передбачає лише деякі вдосконалення, необхідні Замовнику. Звичайно, перед початком робіт наші спеціалісти проводять ретельний огляд та діагностику кранової техніки, на підставі чого готують проект реконструкції підйомного крана (звісно, з урахуванням усіх побажань Замовника). Ми маємо величезний досвід щодо реконструкції мостових та інших вантажопідйомних кранів, тому цілком можлива реалізація нестандартних рішень. Адже в будь-якому випадку, головна мета будь-якої модернізації кранового обладнання – зробити його більш рентабельним, зручним та безпечним!
Якщо щось незрозуміло чи хочете уточнити – телефонуйте, пишіть, і наші фахівці із задоволенням дадуть відповідь на всі Ваші запитання!